Виховний процес
-
- Виховна робота
  В умовах другого року російсько–української війни відповідно до основних завдань Стратегії національно – патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/219, Листа МОН від 10.06.2022 № 1/6267-22 «Про деякі питання національно – патріотичного виховання в закладах освіти України» основними завданнями педагогічного колективу Новороздільського політехнічного фахового коледжу є побудова ефективної системи національно–патріотичного виховання через формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості в суспільстві, утвердження української національної та громадянської ідентичності, досягнення єдності в українському суспільстві шляхом подолання суперечностей соціокультурного, мовного, регіонального характеру на основі європейського та євроатлантичного курсу, забезпечення дотримання конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина.
      Для досягнення зазначеної мети рекомендуються такі напрями роботи:
-     1. Виховання демократичного світогляду, національної свідомості, громадської мужності, українського патріотизму.
-     2. Виховання доброти, милосердя, високої моралі, духовне виховання.
-     3. Виховання працьовитості, свідомої дисципліни, відповідальності, гордості за обрану професію.
-     4. Екологічне виховання.
-     5. Правове виховання. Національна свідомість.
-     6. Естетичне виховання. Народна естетика, національний харак¬тер і темперамент.
-     7. Спортивно-оздоровче виховання. Попередження травматизму.
-     8. Особистість і традиційні цінності родинного життя.
-     9. Самоврядування в навчальних групах.
-     10. Робота з батьками.
-     11. Індивідуальна робота із студентами.
Документація:
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ПОЛОЖЕННЯ ПРО КЕРІВНИКА АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В УМОВАХ ВІЙНИ
Вирішення поставлених завдань педагогічний колектив досягає через зміст навчальних предметів, діяльність студентів у позаурочний та позаколеджський час, особистість педагога, використовуючи різноманітні масові, групові, індивідуальні форм організації національно-патріотичного виховання студентської молоді, зокрема:
Зустрічі за круглим столом
- Із військовослужбовцями Національної гвардії України другої галицької бригади, серед яких приємно було бачити колишнього студента, який сьогодні у званні молодшого лейтенанта отримав величезним бойовий досвід на фронтах російсько – української війни.
- З представниками Всеукраїнської організації «Тризуб» імені Степана Бандери, які є студентами коледжу. Вони провели вишкіл з тактичної медицини та навчали студентів І – ІІ курсів необхідних навичок у час війни, а саме: надання допомоги потерпілому, зупинка кровотечі, звільнення дихальних шляхів від стороннього тіла та запобігання додаткових травм у військовослужбовців.
- Зустріч-презентація з Галиною Козак, нашою сучасницею, письменницею, педагогинею. «Хто не пам'ятає свого минулого – приречений пережити його знову», - ці слова американського філософа Джорджа Сантаяни стали епіграфом до її історичної повісті «Вигнанці», багатої на величезну кількість архівних документів та зібраних спогадів репресованих осіб. Це коріння національної свідомості не видерли – з нього проросло сьогоднішнє палке протистояння тому ж таки ворогу, російській агресії. Ми боронимо нашу землю на фронті і в тилу від малого до великого, і ми вже не в бандерівському підпіллі – ми визнана світом Нація!
- Презентація і творче вшанування віршів Тараса Матвіїва - Героя України (посмертно), журналіста, громадського діяча, волонтера, офіцера Збройних сил України, командира взводу 24 ОМБр ім. короля Данила. Батьки Героя України – п. Валентина і п. Тарас – реалізували мрію сина – видали його твори. Презентовано вже другу книгу «Мої думки. Проза». «Єдине, що мене не зрадило, – слова, які я писав душею». Писав Тарас душею і поезію, і прозу, і публіцистику, виливав свої думки на папері, у комп’ютері, телефоні, чернетках…Ці книги, які неможливо прочитати на «одному подиху», а потрібно вчитуватися в кожне слово, заглибитися в кожну думку - настільки пронизливо, правдиво, боляче...
       
День української писемності і мови. У цей день спільнота коледжу приєдналася до Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності. Ми велика і непереможна нація, а наша мова — то велика зброя. Українське слово гучніше від гармат. Тож частіше говорімо рідною мовою і нас чутимуть у всіх куточках світу! Мова нас єднає!
День міста. Краєзнавча конференція з нагоди ювілею міста Новий Розділ на тему: «Історія та перспективи розвитку Новороздільської територіальної громади». Студенти – дослідники презентували свої дослідження розвитку рідних сіл, селища Розділ та міста Новий Розділ, акцентуючи увагу на перспективах Новороздільської територіальної громади. Учасники конференції мали змогу ознайомитися із зібраним студентами об’ємним матеріалом із кількасотрічної історії сіл та селища Розділ. Учасники та присутні підкреслили ефективність місцевого самоврядування та територіальної організації влади щодо підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, висловили своє бачення позитивних сторін проведення реформи децентралізації в Україні та Новороздільській територіальній громаді.
Йорданські відвідини. Спільна молитва і окроплення свяченою водою – щорічна традиція нашого коледжу, яка завжди породжує позитивні емоції, світлі надії, спонукає нас робити добро, не забувати про духовні цінності та відкрити не тільки двері оселі, але й свою душу для Господа! Незважаючи на прикрі обставини сьогодення, вимкнення електроенергії та умови війни не стали нам на перешкоді, щоб отримати освячення йорданською водою та Боже благословення отця Романа – священнослужителя парафії святого священномученика Йосафата Кунцевича. Окрім навчальних кабінетів, лабораторій, окроплено йорданською водою також житлові приміщення в гуртожитку коледжу, де проживають внутрішньо-переміщені особи з інших областей.
   
Від героїв Крут — до героїв Майдану. Історичні дати — не тільки пам’ять про минуле. Це також ключ до того, щоб в майбутньому уникнути помилок минулого. Головною ідеєю літературно – музичної композиції «Від героїв Крут — до героїв Майдану: крок у безсмертя» було розкриття героїчних сторінок в історії визвольних змагань нашого народу. Коли до такої свідомої самопожертви здатна молодь — нація незнищенна, а Україна — непереможна.
   
День вишиванки. Сьогодні День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. Вишиванка — наш генетичний код! Тож, одягнімо, друзі, вишиванку. Нехай бачить світ і люди — Україна є і буде! Пам'ятаймо про своє коріння. Шануймо наші традиції!
    - Спортивне життя
  Всебічний і гармонійний розвиток студентської молоді в сучасних умовах є життєво необхідним. В коледжі створені всі умови для формування у студентів потреби в здоровому способі життя, розвитку й відновленні фізичних і духовних сил, реабілітації та корекції здоров’я, розвитку позитивних моральних і вольових якостей, прагнення до фізичного вдосконалення, готовності до праці й захисту України
   
  За планом позанавчальної роботи здійснюються:
-     - Заняття студентів фізичною культурою і різними видами спорту за інтересами;
-     - Фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи;
-     - Участь збірних команд у спортивних змаганнях різних рівнів;
-     - Самостійні заняттями студентів фізичними вправами, спортом, туризмом.
  В коледжі проводятяться факультативні заняття з:
-     - Міні-футболу, футзалу;
-     - Атлетичної гімнастики;
-     - Настільного тенісу, бадмінтону;
-     - Військового багатоборства;
-     - Волейболу;
-     - Танцювальної аеробіки.
  За попередній період студенти коледжу постійно займають призові місця на обласних змаганнях серед студентів ЗФПО, зокрема:
  Футзал: Збірна команда коледжу щорічно бере участь у фінальних частинах першості області . Кращі футболісти – Щурко Денис, Ратич Роман, Гриців Назар, Любінський Олег виступають за міську команду юнаків обласної першості
     
  Настільний теніс: З кожним роком цей вид спорту набуває все більшої популярності серед студентів. Для цього створена відмінна матеріальна база. Кращі тенісисти коледжу попередніх років: Чайковський Богдан, Головко Юрій, Штойко Роман, Кліндухов Дмитро, Слободзян Максим, Степаняк Назар, Саган Віталій ставали переможцями та призерами обласних змагань. Зараз – Кучарський Богдан, Пухаль Василь, Козак Максим, Крищишин Марія, Іваницька Ліля з кожним роком покращують свої досягнення на міських та обласних спортивних змаганнях, а Кучарський Богдан став переможцем змагань з настільного тенісу у складі збірної Львівської області серед студентів ЗФПО України.
       
  Бадмінтон: Кращі бадмінтоністи коледжу: Лучин Юлія, Любінська Марія, Яценко Андрій, Гринів Василь, Лукомська Надія, Бобуляк Лілія, Штойко Роман, Салій Андрій, Пундор Богдан, Яценко Мар’яна у різні роки ставали переможцями та призерами обласних змагань серед студентів коледжів
   
  Військове багатоборство, метою якого є: формування базових компетентностей особистості засобами стрілецького спорту та військової справи, удосконалення фізичних якостей, підготовни до служби у ЗСУ, захисту України. Студенти навчаються готувани зброю до стрільби, вести розвідку цілей, володіти способами ведення вогню зі стрілецької зброї, усувати несправності, надавати першу допомогу собі та ближньому при ураженнях різних видів зброї.
     
  Щорічно в коледжі проводяться такі спортивні заходи:
-     - Cпортивно-масові заходи в рамках відзначення Дня фізичної культури і спорту;
-     - Першість коледжу з мініфутболу і футзалу;
-     - Першість коледжу з бадмінтону;
-     - Конкурс із силового триборства серед юнаків;
-     - Військово-патріотична гра «Джура»;
-     - Першість коледжу з настільного тенісу;
-     - Першість коледжу з волейболу серед навчальних груп та спеціальностей.
   
  Також на протязі навчального року проводяться товариські спортивні зустрічі з командами ДЮСШ міста Новий Розділ з футболу, волейболу, настільного тенісу.
- Психологічна служба
Шановні учасники освітнього процесу! Вас рада вітати психологічна служба Новороздільського політехнічного фахового коледжу.
  Психологічна служба надає якісну сучасну психологічну допомогу здобувачам освіти, викладачам, батькам та працівникам коледжу.
  Психологічна служба коледжу діє відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №27 від 03 травня 1999 року «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України», керується в своїй роботі Етичним кодексом, прийнятим 20 грудня 1990 року.
  Психологічний супровід освітнього процесу в коледжі здійснює практичний психолог – Гай Алла Миколаївна.
  Робота психологічної служби коледжу спрямована на вирішення поточних завдань навчального процесу та особистих проблем, з якими до психолога звертаються здобувачі освіти, батьки, викладачі та співробітники коледжу.
  Мета діяльності психологічної служби коледжу:
-     - сприяння забезпеченню психологічної безпеки, надання психологічної допомоги усім учасникам освітнього процесу;
-     - моніторинг розвитку окремих психічних явищ, визначення причин, які ускладнюють особистісний розвиток, навчання та взаємини в колективі;
-     - сприяння створенню оптимальних умов для гармонійного та різнобічного розвитку, самореалізації та самоактуалізації.
  Основні напрямки діяльності психологічної служби коледжу:
-     - супровід першокурсників в період адаптації до навчання у новому для них закладі;
-     - просвітницька робота з роз’ясненням актуальних проблем та знань психологічних методів щодо захисту та безпеки свого здоров’я, підвищення психологічної грамотності та культури;
-     - консультативна робота зі здобувачами освіти, батьками, викладачами (по запиту);
-     - проведення тренінгових занять (в рамках виховних годин, за запитом учасників), які спрямовані на всебічний розвиток особистості;
-     - діагностична робота зі студентами (по запиту батьків, керівника академічної групи чи викладача);
           
  Принципи роботи практичного психолога коледжу:
-     - науковість та дотримання норм професійної етики;
-     - конфіденційність;
-     - толерантність та емпатія у відносинах;
-     - сприяння забезпеченню психологічної безпеки, надання психологічної допомоги усім учасникам освітнього процесу;
-     - моніторинг розвитку окремих психічних явищ, визначення причин, які ускладнюють особистісний розвиток, навчання та взаємини в колективі;
-     - сприяння створенню оптимальних умов для гармонійного та різнобічного розвитку, самореалізації та самоактуалізації.
  Дорогі здобувачі освіти!
  Якщо Ви зіткнулися з труднощами в навчанні, Вам важко адаптуватися в новому навчальному колективі чи до умов проживання в гуртожитку, Ви відчуваєте труднощі в спілкуванні з батьками, викладачами чи однолітками, маєте бажання вирішити свої проблеми, прагнете до самопізнання та самовдосконалення – практичний психолог завжди готовий Вас вислухати та допомогти.
РЕКОМЕНДАЦІЇ СОЦІАЛЬНО – ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ
  Ефективне вирішення конфліктів в коледжі
  При виникненні конфліктів в першу чергу батькам необхідно вислухати думку власної дитини, без оцінки її дій і звинувачень. Атмосфера при бесіді повинна бути довірлива.
  Враховуйте можливість фальсифікації інформації під час її передачі.
  Після цього обговоріть ситуацію, що склалася і акуратно підведіть дитину до думки про те, що причиною сварки стало непорозуміння.
  Наступним кроком має бути ознайомлення з точкою зору протилежної сторони конфлікту (педагога, інших студентів)
  Контролюйте свої емоції. Уникайте суджень щодо дій та висловлювань протилежної сторони.
  Пам'ятайте!
  У жодному випадку Ви НЕ маєте права морально чи фізично чіпати здобувачів освіти!
  Пошук виходу з конфлікту має відбуватися при спільній бесіді батьків, здобувачів освіти і куратора. Якщо спроби вирішення конфлікту зазнають фіаско, слід звернутися до адміністрації, до соціально – психологічної служби.
  Але якщо у здобувачів освіти при конфліктах з одногрупниками регулярно з’являються синці, доведеться діяти рішуче і підключати керівництво коледжу та інших батьків.
  Профілактика конфліктів у коледжі.
  Для того, щоб здобувачі освіти не потрапляли в гущу конфліктів, виховуйте у них почуття власної гідності та толерантне ставлення до оточуючих.
  Привчайте здобувачів освіти ні в якому разі не показувати свій страх і не піддаватися на провокації. Але при цьому необхідно прищеплювати їм повагу до викладачів та оточуючих.
- Студентське самоврядування
  Молодь в усі часи була найменш консервативною за своїми ціннісними орієнтаціями, найбільш чутливо реагувала на соціальні зміни. Їй притаманне негативне ставлення до порушення демократичних норм, законів, моральних принципів. Тому можна з повним правом розглядати молодь, а особливо студентство, своєрідним барометром соціально-економічного та політичного стану суспільства, а студентське самоврядування як важливий фактор розвитку суспільства, виявлення потенційних лідерів, формування у них навиків управлінської та організаторської роботи з колективом, формування майбутньої еліти нації.
  Саме залучення студентів до органів студентського самоврядування повинно сприяти їх громадянському становленню, виховати активних, свідомих громадян, патріотів України.
  Студенти Новороздільського політехнічного фахового коледжу реалізовують право на особисту або через своїх представників участь у громадському самоврядуванні, в обговоренні та вирішенні питань удосконалення навчально-виховного процесу, студентської науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту тощо. Такий підхід до організації студентського самоврядування сприяє гармонійному розвитку особистості кожного студента, формуванню у нього навичок майбутнього організатора, керівника.
  Органи студентського самоврядування коледжу є невід'ємною складовою громадського самоврядування коледжу, їх рішення мають дорадчий характер. У своїй діяльності вони керуються Конституцією та чинним законодавством України, нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки, зокрема, Типовим положенням про студентське самоврядування, Статутом коледжу, діючи на основі принципів добровільності, демократичності, законності та гласності.
  Студентське самоврядування в коледжі здійснюється на рівні групи, гуртожитку та усього закладу.
  Вищим органом студентського самоврядування є студентська конференція. Делегати конференції обираються на зборах груп. Конференція скликається один раз на рік.
  У період між студентськими конференціями вищим органом самоврядування є студентська Рада. При студентській Раді діють сектори за напрямками роботи: навчально-науковий, культурно-просвітницький, спортивно-оздоровчий, соціально-побутовий і захисту прав студентів, прес-центр.
  Основні завдання студентської Ради:
-     - забезпечення виконання студентами своїх обов'язків;
-     - сприяння навчальній, науковій та творчій роботі студентів;
-     - сприяння у створенні необхідних умов для проживання і відпочинку студентів;
-     - організація співробітництва із студентами інших навчальних закладів та молодіжними організаціями;
-     - забезпечення і захист прав та інтересів студентів;
-     - створення студентських гуртків, товариств, об'єднань, клубів за інтересами;
-     - представництво в керівництві коледжу.
  Студентська Рада мас право:
-     - контролювати навчання й трудову дисципліну студентів, оперативно реагувати на їх порушення, звертатись з відповідними пропозиціями до директора (педагогічної ради) коледжу;
-     - брати участь у розподілі стипендіального фонду;
-     - висувати кандидатури студентів на отримання іменних стипендій;
-     - організовувати дозвілля студентів;
-     - брати участь у поселенні та виселенні студентів з гуртожитку;
-     - виходити з пропозиціями щодо нагородження, преміювання окремих студентів;
-     - погоджувати кандидатури студентів на отримання дипломів з відзнакою.
  Студентська рада забезпечує діяльність всіх органів студентського самоврядування груп згідно з нормативними документами ЗФПО;
Документація:
ПОЛОЖЕННЯ ПРО СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ
  Найбільш дієвими заходами студентської Ради є:
-     - участь у волонтерському русі: благочинна допомога працівникам Новороздільської міської організації Карітас:
-     - проведення пізнавально–розважальних заходів під час повітряних тривог у тимчасових сховищах коледжу;
-     - допомога в створенні умов проживання для внутрішньо переміщених осіб у студентському гуртожитку, зокрема участь у Всесвітньому дні прибирання «World Cleanup Day»: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!»
-     - благочинні акції: участь у Всеукраїнській акції «Смілива гривня»; збір коштів для проведення реабілітації воїна ЗСУ, випускника коледжу 2004 року Дмитра Д.; для придбання медикаментів і необхідних речей воїнам ЗСУ із залученням о. Івана Рибка; для придбання питної води для потерпілих від підриву Каховського водосховища із залученням Нової пошти; допомога студентам–випускникам, які зараз воюють з російськими загарбниками Василю С. і Володимиру О.:
-     - допомога особам з особливими потребами Новороздільської організації «ТАВОР»:
-     - активна діяльність в роботі педагогічної ради та стипендіальної комісії коледжу;
-     - активна участь студентів коледжу в громадському житті міста через роботу в міських організаціях «Пласт», «Тризуб ім. Степана Бандери»;
-     - підготовка, проведення масово–пізнавально-розважальних заходів та створення їх відеозвітів: «День знань в НРПФК», «Унікальна людина — студент», «Учитель-світло знань!», «День відкритих дверей в НРПФК», «Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє»; вітання громадськості міста з новорічно – різдвяними святами, «З Днем міста, рідний Новий Роздоле»; випускна лінійка «В добру путь, випускники»:
-     - створення відеофільмів та їх поширення через канали соціальних мереж коледжу.
                           
- Виховна робота